PortalSpozywczy.pl: Rosną koszty najemców w centrach handlowych Nowość

  • 24 maja 2022

PortalSpożywczy.pl wskazuje na problemy związane z prowadzeniem i utrzymaniem biznesu w galeriach handlowych, powołując się m.in. na komunikat ZPPHiU. Redakcja wspomina o rosnących kosztach najemców lokali oraz zaznacza, że wpływają one na wciąż trwający spadek rentowności.

Więcej

WiadomościHandlowe.pl o przyczynach trudnej sytuacji najemców lokali w centrach handlowych

  • 23 maja 2022

Portal WiadomościHandlowe.pl, powołując się na komunikat ZPPHiU oraz wypowiedź członka Zarządu naszego Związku – Marcina Ochnika, podejmuje temat rosnących kosztów bieżących, hamujących rozwój i ciągnących w dół przedsiębiorców. Czerpiąc ze wspomnianego oświadczenia, redakcja w publikacji wymienia siedem przyczyn obecnej trudnej sytuacji najemców lokali handlowo-usługowych w galeriach handlowych.

Więcej

BiznesWprost.pl nagłaśnia komunikat ZPPHiU

  • 20 maja 2022

W artykule dotyczącym problemów, z którymi mierzą się właściciele i właścicielki sklepów w centrach handlowych, BiznesWprost.pl odnosi się do wydanego przez nasz Związek komunikatu i wspomina o niezwykle trudnej sytuacji firm handlowo-usługowych, działających w galeriach oraz przyczynach takiego stanu rzeczy. W artykule redakcja skupia się na stale rosnących kosztach utrzymania działalności, które negatywnie wpływają na stabilność firm, a także wymienia podane przez ZPPHiU czynniki obniżające rentowność biznesu, takie jak wzrost kosztów energii, czynszu, transportu i logistyki czy wynagrodzeń.

Więcej

Koszty ciągną biznes w galeriach handlowych na dno – pisze RetailJournal.pl

  • 20 maja 2022

Cytując podane przez ZPPHiU informacje oraz oświadczenie członka Zarządu naszego Związku – Marcina Ochnika, redakcja portalu RetailJournal.pl zwraca uwagę na wyzwania, z którymi mierzy się obecnie branża retail. W artykule wskazuje m.in. na problem rosnących kosztów stałych oraz ich wpływ na rentowność prowadzenia biznesu w centrach handlowych. Wspomina również o apelu naszego Związku o to, by w możliwie najpilniejszym trybie ryzyko biznesowe zostało rozłożone równomiernie pomiędzy wynajmujących i najemców lokali w galeriach handlowych.

Więcej

DlaHandlu.pl Spada rentowność biznesu w galeriach handlowych

  • 19 maja 2022

W najnowszej publikacji redakcja portalu DlaHandlu.pl odnosi się do podanych przez Zarząd ZPPHiU informacji, a także związanego z nią komentarza Marcina Ochnika i informuje o polityczno-społecznym tle prowadzenia działalności biznesowej członków naszego Związku. Zaznacza również, że straty ciągle nie zostały wyrównane, a rentowność biznesu w centrach handlowych nie dorównuje tej sprzed wybuchu pandemii COVID-19. W artykule wymienia podaną przez nas listę kosztów prowadzenia działalności, które znacząco poszły w górę, zwracając uwagę na ceny energii, czynszów, kursów walut, wynagrodzeń, koniecznych inwestycji, transportu i logistyki oraz usług.

Więcej

Media informują o ciągle rosnących kosztach najemców galerii handlowych

  • 19 maja 2022

Do naszego komunikatu o rosnących kosztach prowadzenia i utrzymania biznesu w galeriach handlowych odnosi się portal omnichannelnews.pl. W artykule cytuje wypowiedź członka Zarządu naszego Związku, Marcina Ochnika oraz punktuje wskazaną przez nas listę kosztów, które stale rosną, wpływając na rentowność biznesu (w tym. m.in. koszty energii, czynszów, kursów walut, wynagrodzeń czy transportu i logistyki). Redakcja zwraca też uwagę na spowodowane tym zastój rozwoju oraz brak intratności.

W podobnym tonie utrzymany jest artykuł na portalu retailnet.pl. Tam również redakcja powołuje się na wspomnianą publikację ZPPHiU, wymieniając zagrożenia dla rentowności i rozwoju biznesu w galeriach handlowych. Temat podjęły w swoich publikacjach także inne portale newsowe, wśród których znalazły się wiadomoscispozywcze.pl, portalspozywczy.pl, propertynews.pl i bomega.pl.

Fintek.pl: Coraz mniej klientów w galeriach handlowych

  • 13 maja 2022

W ciągu ostatnich trzech lat aż 49% klientek i klientów zrezygnowało z zakupów stacjonarnych na rzecz e-commerce – informuje portal Fintek.pl, cytując dane ZPPHiU przywołane pod koniec kwietnia przez dziennik Rzeczpospolita. Redakcja wspomina również o rosnących kosztach funkcjonowania galerii handlowych oraz o wyzwaniach, z którymi mierzą się właściciele i właścicielki e-sklepów.

Więcej

Rzeczpospolita: Ukraińcy stali się szansą dla polskich sklepów

  • 11 maja 2022

Rzeczpospolita (w wydaniu drukowanym oraz na portalu Rp.pl) zwraca uwagę na to, że Ukraińcy stanowią już ponad 7% gości polskich galerii handlowych. W materiale redakcja nawiązuje m.in. do danych naszego Związku wykazujących, że w marcu 2022 r. w porównaniu z tym samym miesiącem 2019 r. – czyli okresem przed pandemią – liczba klientów była niższa aż o 49%.

Do artykułu Rzeczpospolitej, w tym także do danych ZPPHiU, nawiązuje w swoim materiale portal Nowypm.pl.

Więcej

Parkiet o odwiedzalności polskich galerii przez Ukraińców

  • 11 maja 2022

Dziennik Parkiet (w wydaniu drukowanym oraz na portalu Parkiet.com) analizuje dane wskazujące na wzrost z miesiąca na miesiąc odsetka ukraińskich gości w galeriach handlowych. Redakcja w artykule zwraca uwagę m.in. na to, że zachowania konsumentów z Ukrainy będą się zmieniać wraz z długością ich pobytu w Polsce. W artykule powołuje się również na dane naszego Związku, potwierdzające widoczny ogólny spadek liczby klientów w galeriach handlowych.

Więcej

Kolejne media o coraz większej liczbie zamkniętych sklepów

  • 29 kwietnia 2022

O tym, że pandemia na stałe zmieniła część zachowań konsumenckich informują kolejne redakcje. Do danych naszego Związku, wskazujących na to, że nawet co drugi klient nie powrócił do galerii handlowych, nawiązują m.in. portale Polskatimes.pl i Strefabiznesu.pl, a także regionalne media, jak Gazetakrakowska.pl, Gloswielkopolski.pl, Dziennikzachodni.pl, Echodnia.eu, Pomorska.pl, Gazetawroclawska.pl, Wspolczesna.pl czy Poranny.pl.