Rp.pl: Sklepy mają dość

  • 22 stycznia 2021

Frustracja wynikająca z kolejnego lockdownu w handlu narasta, fatalne nastroje panują wśród sprzedawców odzieży – czytamy na Rp.pl. W artykule portal nawiązuje do spostrzeżeń naszego Związku dot. tego, że branża więcej nie przetrwa, a nie ma racjonalnych przesłanek do przedłużania zawieszenia działalności firm funkcjonujących na terenie centrów handlowych. Redakcja przytacza też wypowiedzi naszego Związku wskazujące na to, że oczekujemy, iż rząd stworzy nam warunki, żebyśmy mogli otworzyć sklepy 1 lutego i zacząć odrabiać straty.

O reakcjach przedsiębiorców oraz tym, że w ocenie naszego Związku branża dotarła do kresu wytrzymałości pisze również Radiozet.pl.

Więcej

Galerie handlowe otwarte 1 lutego?

  • 22 stycznia 2021

O tym, że członkowie naszego Związku otwarcie sklepów traktują jako naturalną konsekwencję dotychczasowych deklaracji rządu, dotyczących terminu poluzowania obostrzeń w handlu, informują portale: Polskatimes.pl, Dziennikzachodni.pl oraz Gazetawroclawska.pl. – Mamy nadzieję, że data 1 lutego będzie przełomowa i zapisze się jako moment zwrotny w zmaganiach naszego sektora z pandemią – cytują słowa zarządu naszego Związku wspomniane redakcje.

Marcin Ochnik dla Radio Zet

  • 22 stycznia 2021

O potrzebie handlowców natychmiastowego wsparcia w związku z pandemią informuje w Wiadomościach Radio Zet. Marcin Ochnik, prezes firmy Ochnik i członek zarządu naszego Związku mówi stacji, że kolejnego lockdownu polskie przedsiębiorstwa nie przetrwają. – Ucierpiały na tym osoby pracujące w firmach i one dostawały zazwyczaj te podstawowe wynagrodzenie nieuwzględniające premii, ponieważ nie było żadnych przychodów. Sytuacja jest dramatyczna, stale się pogłębia, jeżeli nie zostaniemy otwarci, to kolejne firmy będą występowały o sanację albo będą w stanie upadłości – zauważa Marcin Ochnik.

Gazeta Wyborcza: Więcej lockdownów nie przetrwają

  • 22 stycznia 2021

Gazeta Wyborcza (w wydaniu drukowanym oraz na portalu Wyborcza.biz) zauważa, że sklepy z odzieżą, butami i dodatkami to połowa najemców centrów handlowych, a muszą być zamknięte od końca grudnia. Redakcja pyta też Radosława Jakociuka, wiceprezesa VRG (marki: Vistula, Wólczanka, Bytom, Deni Cler oraz W. Kruk), firmy, która należy do naszego Związku o to, czy będzie fala bankructw sieci odzieżowych. W artykule Wyborcza przybliża również m.in. sytuację znanej polskiej marki Gatta, która – jak pisze redakcja – jest na krawędzi.

Więcej

Galeriehandlowe.pl o ostatniej nadziei tonącego sektora

  • 22 stycznia 2021

Portal Galeriehandlowe.pl pisze o tym, że handlowcy oczekują na to, by rząd stworzył im warunki do legalnego otwarcia sklepów znosząc panujące do 31 stycznia obostrzenia. W nawiązaniu do stanowiska naszego Związku redakcja zwraca też uwagę na to, że branża nie przetrwałaby kolejnego lockdownu, a także na to, że sklepy w galeriach handlowych są przygotowane na ich otwarcie i zapewnienie wszelkich zasad rygoru sanitarnego.

Więcej

Antyradio o nas

  • 22 stycznia 2021

Antyradio informuje w Wiadomościach o tym, że należący do naszego Związku przedsiębiorcy przekonują, że otwarcie punktów w centrach handlowych będzie bezpieczne i wszystkim przyniesie korzyści, natomiast kolejnego lockdownu nie przetrwamy. Marcin Ochnik, prezes firmy Ochnik i członek zarządu naszego Związku zauważa na antenie, że sytuacja jest dramatyczna, a do tego stale się pogłębia. Stwierdza też, że jeżeli się nie zmieni i sklepy nie zostaną otwarte, kolejne firmy czeka upadłość.

Money.pl o przekonaniu handlowców dot. zakończenia ostatniego lockdownu

  • 21 stycznia 2021

Firmy zrzeszone w Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług (ZPPHiU) oczekują, że rząd potwierdzi swoje zapowiedzi i stworzy im warunki, by mogły otworzyć sklepy 1 lutego – informuje Money.pl. Portal nawiązuje też m.in. do zapowiedzi naszego Związku dot. zapewnienia bezpieczeństwa klientów i pracowników, wdrożenia i wypełniane skrupulatnie wszystkich procedur związanych z przestrzeganiem reżimu sanitarnego, a także do kwestii zatowarowania sklepów.

Więcej

Wyborcza.biz o oczekiwaniach branży ws. otwarcia sklepów

  • 21 stycznia 2021

Wśród przedstawicieli firm zrzeszonych w Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług panuje przekonanie, że ostatni lockdown zakończy się 31 stycznia. Ostatni, bo branża więcej nie przetrwa, a nie ma racjonalnych przesłanek, by przedłużać zawieszenie działalności firm działających na terenie centrów handlowych – cytuje słowa naszego Związku Wyborcza.biz. Portal zwraca też uwagę na przekonanie pracodawców o tym, że otwarcie ich punktów zlokalizowanych w centrach handlowych jest możliwe w sposób bezpieczny, a zarazem z korzyścią dla firm, ich pracowników oraz partnerów biznesowych, a także całego ekosystemu biznesowych zależności, zachwianych przez kolejne lockdowny.

Więcej

Eska.pl: Kiedy otwarcie galerii handlowych?

  • 21 stycznia 2021

Portal Eska.pl zadaje pytanie o to, czy pierwszego lutego będzie można wybrać się na zakupy do centrów handlowych. – Oczekujemy, że rząd w sposób odpowiedzialny potwierdzi swoje zapowiedzi i stworzy nam warunki, byśmy otworzyli sklepy 1 lutego i zaczęli realnie odrabiać ubiegłoroczne i tegoroczne straty – cytuje słowa zarządu naszego Związku redakcja.

Więcej

Radiozet.pl: Otwarcie galerii handlowych 1 lutego?

  • 21 stycznia 2021

Radiozet.pl zwraca uwagę na zmagania przedsiębiorców z przedłużającym się lockdownem. Redakcja informuje, że jego kolejnego wydłużenia handlowcy – w opinii naszego Związku – nie przetrwają, stąd apel o otwarcie sklepów 1 lutego wraz z zapewnieniem, że nastąpiłoby ono z zachowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego.

Więcej