Onet.pl: Galerie handlowe znowu będą otwarte

  • 27 listopada 2020

Decyzja rządu o poluzowaniu lockdownu jest szansą na przetrwanie i utrzymanie tysięcy miejsc pracy w branży handlu i usług – cytuje stanowisko naszego Związku Onet.pl. W materiale redakcja zgłębia przyczyny tej decyzji, a także przybliża restrykcje związane z koniecznością zachowania reżimu sanitarnego, które będą obowiązywały w galeriach handlowych.

Więcej

Członek zarządu ZPPHiU dla Propertynews.pl

  • 27 listopada 2020

Nie mamy dzisiaj komfortu niepracowania w niedziele – mówi Artur Kazienko, prezes Kazar Group i wiceprezes naszego Związku redakcji Propertynews.pl. W rozmowie zwraca uwagę na to, że handel w niedziele przekłada się na wymierne zyski dla całego obiegu gospodarczego, w tym na dodatkowe wynagrodzenia dla pracowników, jak i podatki do budżetu. W wywiadzie Artur Kazienko przybliża też m.in. temat czynszu za okres jesiennego lockdownu.

Więcej

Tvn24.pl o zielonym świetle od sejmowej komisji ws. dodatkowej niedzieli handlowej

  • 27 listopada 2020

Mając na uwadze rozłożeniu ruchu klientów w galeriach handlowych na siedem dni w tygodniu w szczególnym okresie przedświątecznym, nasz Związek z wyprzedzeniem postulował o przywrócenie w grudniu niedziel handlowych. Nawiązuje do tego Tvn24.pl w materiale, w którym informuje o poparciu przez sejmową komisję polityki społecznej i rodziny rządowej propozycji ustanowienia 6 grudnia dodatkowej niedzieli handlowej.

Więcej

Gazetakrakowska.pl o otwarciu galerii handlowych

  • 27 listopada 2020

Gazetakrakowska.pl informuje o otwarciu galerii handlowych już od najbliższej soboty, 28 listopada. W artykule podejmuje temat szczegółowych wytycznych dotyczących reżimu sanitarnego w tych obiektach oraz wspomina, że pojawiła się także możliwość zniesienia zakazu handlu w pierwszą niedzielę grudnia. Portal nawiązuje także do stanowiska naszego Związku, wyrażającego, że w naszej ocenie decyzja rządu to szansa na przetrwanie polskiego handlu.

Więcej

Dziennik Łódzki: Od jutra sklepy znów otwarte

  • 27 listopada 2020

„Na te wieści klienci i właściciele centrów handlowych czekali od połowy października. Od jutra w centrach handlowych będą działać wszystkie sklepu i większość punktów usługowych” – czytamy w dzisiejszym wydaniu Dziennika Łódzkiego. Redakcja przybliża też kwestie limitów klientów oraz ścisłego reżimu sanitarnego, które będą obowiązywały w tego typu obiektach. Nawiązuje także m.in. do wypowiedzi zarządu naszego Związku, zwracającej uwagę na to, że galerie będą otwarte w najgorętszym handlowo okresie w roku. Może to pomóc w wyrównywaniu gigantycznych strat, które branża cały czas ponosi w związku z pandemią, a także być szansą na utrzymanie tysięcy miejsc pracy.  Redakcja sprawdza też, ile Polacy planują w tym roku wydać w związku ze zbliżającymi się Świętami – będzie to średnio 1318 zł, czyli – jak podaje Dziennik Łódzki – o 29 proc. mniej niż rok temu.

Marcin Ochnik dla Biznes24

  • 24 listopada 2020

W rozmowie ze stacją Biznes24 w programie Koniec Dnia Marcin Ochnik, prezes zarządu Ochnik S.A. i członek zarządu naszego Związku zwraca uwagę na to, że otwarcie galerii handlowych to bardzo pozytywna decyzja, z której się wszyscy członkowie naszego Związku i pomoże ona firmom wybronić się przed upadłościami.  – Dla nas listopad i grudzień są tymi pod względem obrotów najlepszymi miesiącami w roku – zauważa Marcin Ochnik. – Na pewno nie uda się odrobić tego handlu z listopada. Prawdopodobnie będą spadki również w grudniu, ale ten grudzień w skali całości sprzedaży jest na tyle znaczący, że na pewno będzie nam pomagał i myślę , że wiele firm dzięki temu nie podda się sanacji lub upadłości – dodaje.

W rozmowie członek zarządu naszego Związku przybliża również temat reżimu sanitarnego w galeriach, zwracając uwagę m.in. na przestrzeganie obostrzeń przez sklepy i galerię, a także na to, że w tego typu obiektach ruch rozkłada się na zdecydowanie większej powierzchni niż w przypadku np. sklepów spożywczych. Podkreśla, że reżim będzie jak najbardziej dalej przestrzegany i wyraża nadzieję, że będzie to już trwałe otwarcie centrów w dłuższej perspektywie.

Onet.pl o sytuacji branży jubilerskiej

  • 24 listopada 2020

– Ten rok jest wyjątkowo trudny dla firmy Apart, najtrudniejszy w jej długoletniej historii. Jeszcze nigdy nie musieliśmy stawiać czoła problemom o takiej skali, choć mamy oczywiście świadomość, że nie jesteśmy w obecnej sytuacji wyjątkiem — cytuje słowa Michała Staweckiego, dyrektora marketingu firmy Apart należącej do naszego Związku. Redakcja przybliża też treść listu marki dot. jej stanu w kontekście obecnej legislacji.

Więcej

TOK FM o nas

  • 24 listopada 2020

Radio TOK FM w audycji Pierwszy Program Gospodarczy informuje o tym, że rząd przedstawił nową strategię łagodzenia obostrzeń. Wspominając, że branża handlowa cieszy się z tego, przytacza wypowiedź naszego Związku wskazującą na to, że decyzja o ponownym otwarciu naszych sklepów to szansa na generowanie przychodów w najgorętszym handlowo momencie roku. Jak dodaje redakcja –  chodzi oczywiście o okolice świąt Bożego Narodzenia.

Puls Biznesu: Galerie ruszą bez przeszkód

  • 24 listopada 2020

Nie obawiamy się kumulacji klientów w okresie przedświątecznym. Z naszych badań wyłania się zupełnie inny obraz niż przed pandemią: odwiedzalność spadła do 50 proc., ale konwersja wzrosła. Klienci przychodzą rzadziej, są krócej, ale robią większe zakupy. W galeriach nie ma tłoku. Pod względem sanitarnym w galeriach jest dużo bezpieczniej niż w biurach – mówi Artur Kazienko, prezes Kazar Group i członek zarządu naszego Związku, Pulsowi Biznesu. W artykule (zarówno w wydaniu drukowanym, jak i na Pb.pl) redakcja zwraca też uwagę na to, że obecnie najemcy chcą wraz z wynajmującymi skupić się na wspólnych działaniach, by zapewnić klientom w centrach handlowych najwyższy standard bezpieczeństwa sanitarnego, co ma ostatecznie zapobiec kolejnemu zamknięciu handlu niezależnie od poziomu zakażeń.

Więcej

Money.pl: Galerie otwarte od 28 listopada. Ulga po decyzji rządu

  • 23 listopada 2020

Money.pl informuje o decyzji rządu dot. otwarcia sklepów i usług w galeriach handlowych od 28 listopada. – Decyzja rządu o poluzowaniu lockdownu jest szansą na przetrwanie i utrzymanie tysięcy miejsc pracy w branży handlu i usług – cytuje słowa zarządu naszego Związku redakcja. Portal nawiązuje też do naszej świadomości wielkiej odpowiedzialności w związku z koniecznością utrzymania ścisłego reżimu sanitarnego.

Więcej