ISBnews.TV: Zniesienie zakazu handlu w niedzielę to tylko kwestia czasu

  • 23 października 2020

– Zawieszenie zakazu handlu w niedzielę mogłoby pomóc zniwelować straty sprzedaży w sklepach. Udostępnienie klientom dodatkowego dnia handlowego w czasie pandemii rozłoży ruch i ciężar obsługi w sklepach stacjonarnych na 7 dni – zauważa Artur Kazienko, prezes Kazar Group i członek zarządu naszego Związku w rozmowie z ISBnews.TV. Mówi również m.in. o tym, że rząd coraz przychylniej patrzy na ten pomysł.

Więcej

Centra handlowe tracą klientów

  • 23 października 2020

Mniej klientów i skromniejsze wydatki – tak wyglądają zakupy w czasach pandemii koronawirusa – informuje Dzienniklodzki.pl. Portal nawiązuje do podsumowania firm zrzeszonych w naszym Związku, ukazującego, że jesienne uderzenie pandemii powoduje ponowny znaczący spadek w liczbie odwiedzin i poziomie dokonywanych zakupów w zestawieniu z analogicznym okresem zeszłego roku. Redakcja pokazuje, że również w łódzkich centrach handlowych trudno o powody do radości.

Więcej

Październikowe załamanie sprzedaży

  • 22 października 2020

Stacja BIZNES 24 podjęła temat sytuacji handlu i usług w zwiazku z nowymi obostrzeniami. O komentarz poproszony został Artur Kazienko, Prezes Zarządu Kazar Group, Współtwórca Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług. Przytaczane w materiale dane dotyczące niższej frekwencji konsumentów w galeriach oraz spadku ich obrotu, pochodzące z analizy sytuacji ponad 3000 sklepów w Polsce wskazują na to, że sytuacja branży jest bardzo trudna. ” (…) a to dopiero przedsmak tego, z czym przyjdzie nam się zmierzyć w najbliższych tygodniach” – mówi Artur Kazienko.

Koronawirus uderzył w handlowców

  • 22 października 2020

Portal PulsHR zwraca uwagę na to, że w związku z rosnącą liczbą zachorowań oraz perspektywą kolejnych obostrzeń, coraz więcej konsumentów rezygnuje z wizyt w galeriach. Niesie to za sobą katastrofalne skutki dla handlu – portal powołuje się na dane dostarczone przez nasz Związek, z których wynika, że obroty galerii w pierwszych tygodniach października były o 24 procent niższe niż rok wcześniej w analogicznym okresie.  Nie bez znaczenia dla handlu są też przepisy o godzinach dla seniorów, podczas których w sklepach spożywczych, aptekach i drogeriach mogą przebywać wyłącznie osoby, które ukończyły 60 lat.

Więcej

Radio Zet Biznes: Coraz większe pustki w galeriach handlowych

  • 22 października 2020

Pomimo, że rząd nie nałożył dodatkowych obostrzeń na galerie handlowe, październik przyniósł im wyraźne zahamowanie. Do połowy miesiaca liczba odwiedzin była niższa o 37 procent, natomiast obroty spadły o 24 procent – donosi Radio Zet Biznes. Dotknięte zostały szczególnie: branża usług oraz biura podróży, które zanotowały odpowiednio 46 i 89 procentowe spadki. Portal powołuje się na wypowiedź zarządu naszego Związku o dramatycznej sytuacji i perspektywach na szybki powrót do “normalności”.

Więcej

Wprost.pl: Godziny dla seniorów to katastrofa dla handlu

  • 22 października 2020

Portal Wprost.pl wskazuje na miliardowe straty, które branża handlowa ponosi w związku z kolejnymi obostrzeniami. W tym kontekście przytacza dane dotyczące odwiedzalności galerii handlowych we wrześniu oraz pierwszych tygodniach października dostarczone przez nasz Związek. We wrześniu (2020 vs 2019) spadła ona o 30 proc. zaś sprzedaż zmalała o 20 proc. W październiku (dwa pierwsze tygodnie 2020 vs 2019) odwiedzalność spadła o 37 proc. zaś sprzedaż o 24 proc.

W materiale redakcja wskazuje na to, że godziny dla seniorów mogą mieć zły wpływ na obroty i liczbę klientów w sklepach.

Więcej

TVN24 o nas

  • 21 października 2020

TVN24 w programie „Dzień na świecie” podejmuje temat ewentualnego końca zakazu handlu w niedziele. W tym kontekście przytacza też m.in. dane członków naszego Związku, które wykazują, że w pierwszych dniach października liczba wizyt w sklepach spadła w ujęciu rocznym o 37 proc., a sprzedaż o 24 proc.

Na dramatyczną sytuację handlowców zwraca też uwagę portal Tvn24.pl. – Wiosenna fala pandemii koronawirusa i wielotygodniowy lockdown wywołały spustoszenie w branży handlowo-usługowej i do dziś mierzymy się z gigantycznymi skutkami tych wydarzeń. Wielu z przedsiębiorców nie podniosło się, a jako branża nadal walczymy o przetrwanie. Tymczasem obserwujemy, że wraz z rosnącą ilością zachorowań i groźbą kolejnych obostrzeń i ograniczeń dla wybranych sektorów usług, konsumenci reagują wycofaniem i rezygnacją z wizyt w centrach handlowych – przytacza słowa zarządu naszego Związku redakcja.

Więcej

Money.pl: W sklepach coraz mniej klientów

  • 21 października 2020

Portal Money.pl informuje o tym, że ruch w galeriach handlowych nie wrócił do sytuacji sprzed pandemii, a ponadto ponownie zaczyna maleć. W artykule redakcja nawiązuje m.in. do naszego apelu o zniesienie zakazu handlu w niedziele, a także obaw o to, że liczba klientów nadal będzie spadać, a co za tym idzie branża handlowa zostanie dotknięta poważnym kryzysem.

Więcej

Wyborcza.biz o spadkach odwiedzalności sklepów

  • 21 października 2020

W obliczu coraz większego przyrostu zakażeń w kraju, musimy się liczyć z tym, że ograniczenia w galeriach prawdopodobnie znowu zostaną zaostrzone. Do poprawy bezpieczeństwa robienia zakupów bez wątpienia przyczyniłby się powrót do niedziel handlowych, który pozwoliłby na bardziej równomierne rozłożenie ruchu w centrach i podniesienie poziomu komfortu klientów związanego z dystansem społecznym. Dlatego jako Związek postulujemy o przywrócenie niedziel handlowych, a tym samym rozładowanie ruchu klientów z 6 do 7 dni, co odpowiednio wpisuje się w rządowy program działań przeciwdziałających rozwoju epidemii – przytacza słowa zarządu naszego Związku portal Wyborcza.biz. W materiale redakcja przybliża też kwestię spadku odwiedzalności w polskich sklepach.

Więcej

Interia.pl: Galerie handlowe – coraz mniej ludzi, znaczący spadek sprzedaży

  • 21 października 2020

Jak ocenia Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług, ruch w galeriach handlowych ponownie zaczyna maleć, a wraz z rosnącą liczbą zakażeń i obostrzeniami pogłębiać się mogą spadki sprzedaży – czytamy na portalu Interia.pl. W odniesieniu do analiz członków naszego Związku redakcja zwraca uwagę również m.in. na spadek statystyk odwiedzin sklepów nie tylko w stosunku do okresu sprzed pandemii, ale i w zestawieniu z ostatnimi miesiącami.

Więcej