Retailnet.pl: Kodeks Najlepszych Praktyk podczas pierwszego Kongres ZPPHiU i PSNPH Nowość

  • 28 września 2022

Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług (ZPPHiU) oraz Polskie Stowarzyszenie Najemców Powierzchni Handlowych (PSNPH) zaprezentują Kodeks Najlepszych Praktyk w umowach najmu z punktu widzenia najemców oraz przeprowadzą debaty i dyskusje podczas Pierwszego Kongresu ZPPHiU oraz PZNPH w dniu 12 października 2022 roku.

Więcej

Ceo.com.pl: PSNPH: Najemcy nie dostają informacji o odwiedzalności w centrach handlowych Nowość

  • 27 września 2022

Polskie Stowarzyszenie Najemców Powierzchni Handlowych (PSNPH) apeluje, aby najemcy otrzymywali od właścicieli lub zarządców centrów handlowych systematycznie dane o odwiedzalności obiektu, w którym działają. Obecnie podawane są tylko zagregowane dane o ruchu w centrach handlowych dla całej Polski. Nikt nie zna jednak liczby klientów odwiedzających konkretną galerię handlową. Takie dane są niezbędne sklepom i punktom usługowym dla prawidłowego planowania sprzedaży i rozwoju w danej lokalizacji.

Więcej

Retailnet.pl: PSNPH apeluje, by najemcy otrzymywali informacje o odwiedzalności w centrach handlowych Nowość

  • 26 września 2022

Polskie Stowarzyszenie Najemców Powierzchni Handlowych (PSNPH) apeluje, aby najemcy otrzymywali od właścicieli lub zarządców centrów handlowych systematycznie dane odwiedzalności obiektu, w którym działają. Jak informuje PSNPH, obecnie podawane są tylko zagregowane dane o ruchu w centrach handlowych dla całej Polski. Nikt nie zna jednak liczby klientów odwiedzających konkretną galerię handlową. Takie dane są niezbędne sklepom i punktom usługowym dla prawidłowego planowania sprzedaży i rozwoju w danej lokalizacji – czytamy w komunikacie PSNPH.

Więcej

Forumfirm.eu: PSNPH: Najemcy nie dostają informacji o odwiedzalności w centrach handlowych

  • 23 września 2022

Dlaczego ukrywane są dane jednostkowe dla poszczególnych obiektów? Polskie Stowarzyszenie Najemców Powierzchni Handlowych (PSNPH) apeluje, aby najemcy otrzymywali od właścicieli lub zarządców centrów handlowych systematycznie dane o odwiedzalności obiektu, w którym działają. Obecnie podawane są tylko zagregowane dane o ruchu w centrach handlowych dla całej Polski.

Więcej

Innpoland.pl: Koniec warszawskiej Galerii Mokotów. Podzieli los Arkadii

  • 23 września 2022

Galeria Mokotów, zwana popularnie „galmokiem”, przechodzi do historii. Jej nowy właściciel postanowił zmienić nazwę i od 29 września to centrum handlowe będzie się nazywało Westfield Mokotów (…) Jak pisaliśmy w INNPoland, początek handlowego roku 2022 dla przedsiębiorców w centrach handlowych jest dramatyczny. Odwiedzalność oraz obroty sklepów zlokalizowanych w galeriach nie były tak niskie od czasu kwietniowego lockdownu. „Trudno porównywać dane zbierane dzisiaj, gdy handel jest otwarty do okresu całkowitego wstrzymania sprzedaży w sklepach w galeriach – jednak dane jasno wykazują, że tak źle jeszcze nie było a koszty funkcjonowania drastycznie wzrosły” – pisze Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług. ZPPHiU monitoruje odwiedzalność w centrach handlowych na terenie całego kraju, korzystając z raportów Proxi.cloud i danych pozyskanych od członków.

Więcej

Omnichannelnews.pl: Ustawia o zmianie przeznaczenia budynków na mieszkalne. Komentarz ZPPHiU

  • 22 września 2022

Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług (ZPPHiU) apeluje o zabezpieczenie przedsiębiorców prowadzących działalność handlową lub usługową w centrach handlowych na wypadek zmiany przeznaczenia budynków, w których prowadzą działalność – w związku z projektowaną ustawą.

Więcej

Spidersweb.pl/Bizblog: Kroi się gruba zmiana legislacyjna. Zamiast biurowców i galerii będą mieszkania?

  • 21 września 2022

Pan Bóg podobno ziemi nie rozmnaża i terenów pod nowe inwestycje w polskich miastach jest coraz mniej. O te pozostałe walczą dzisiaj deweloperzy zajmujący się budownictwem mieszkalnym i firmy stawiające biurowce. I o ile zwykłe mieszkania schodzą na pniu, to z wynajmem biurowców jest coraz większy problem. Współczynnik pustostanów sięga tu kilkunastu procent. Szkoda, żeby tak dużo miejsca się marnowało, prawda? Dlatego rząd pracuje nad projektem ustawy, który ma pozamieniać biura w mieszkania (…) Zanim nowe prawo wejdzie w Polsce w życie, czeka nas jednak kilka batalii, bo branża handlowa już podniosła larum, że projektowane przepisy mogą wykończyć drobnych przedsiębiorców. Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług boi się, że właściciele galerii mogą się rozmyślić patrząc na puste butiki i zrobić szybką podmiankę, zamieniając je na mieszkania.

Więcej

Domiporta.pl: Centra handlowe będą mogły zamienić się w budynki mieszkalne. Sprzedawcy protestują

  • 20 września 2022

Parę tygodni temu Ministerstwo Rozwoju i Technologii zaproponowało ustawę zamieniającą przestrzeń biurową i np. centrów handlowych w mieszkalną. O ile spełnione będą wszystkie wymagania budowlane, ulubiona galeria handlowa będzie mogła zamienić się w blok (…) O swoje prawa upomina się Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług zrzeszający branżę handlową. Na czym polega ich obawa? Projekt ustawy mówiący o zamianie przestrzeni handlowych w mieszkania zakłada dużą dowolność w szybkości przekształcania budynków w nową funkcję. A decydować o tym fakcie mają właściciele centrów handlowych.

Więcej

Wiadomoscispozywcze.pl: ZPPHiU apeluje o ochronę najemców w obliczu projektowanej ustawy o budynkach handlowych

  • 19 września 2022

Puste powierzchnie biurowe i handlowe mają stać się budynkami mieszkalnymi – nad takim rozwiązaniem pracuje ​Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Jego celem jest stworzenie kilku tysięcy mieszkań w relatywnie krótkim czasie. Postępom w projektowanej ustawie przygląda się Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług.

Więcej

Dlahandlu.pl: Centra handlowe zmienione w mieszkania? Najemcy nie mogli tego przewidzieć

  • 16 września 2022

Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług (ZPPHiU) apeluje o zabezpieczenie przedsiębiorców prowadzących działalność handlową lub usługową w centrach handlowych na wypadek zmiany przeznaczenia budynków, w których prowadzą działalność – w związku z projektowaną ustawą.

Więcej