Tvn24.pl: Dane z centrów handlowych

  • 10 czerwca 2021

Portal Tvn24.pl wskazuje na zmniejszony ruch w galeriach handlowych, powołując się na badania przeprowadzone w tych obiektach. – To wiarygodne i miarodajne podsumowanie odwiedzalności centrów handlowych. Mamy dane dotyczące każdej lokalizacji i możemy je analizować wspólnie w skali kraju albo indywidualnie dla każdego udostępniającego powierzchnię handlową w galerii. Mamy nadzieję, że powyższe wyniki to argument ucinający spekulacje dotyczące „tłumów w galeriach’ – komentuje zarząd naszego Związku cytowany przez Tvn24.pl.

Więcej

Dziennik Łódzki: Pandemia uderzyła w galerie handlowe

  • 10 czerwca 2021

Dziennik Łódzki (w wydaniu drukowanym oraz na Dzienniklodzki.pl) nawiązuje do badań Proxy.Cloud, z których wynika, że w czasie pandemii łódzkie centra handlowe odwiedziło o połowę mniej osób niż w 2019 roku, a w Warszawie i Trójmieście spadki wyniosły nawet ponad 80%. Redakcja cytuje również wypowiedź Zofii Morbiato, dyrektor generalnej naszego Związku, która komentuje te wyniki.

Więcej

Wyborcza.biz o spadkach odwiedzalności w centrach handlowych

  • 9 czerwca 2021

Wyborcza.biz informuje o spadku liczby wizyt w centrach handlowych w Polsce. Według raportu Proxy.Cloud, na który powołuje się nasz Związek, w maju br. wyniósł on 42% w stosunku do maja 2019 roku. – Monitorujemy centra, w których działalność prowadzą nasi członkowie i widzimy, że owszem klienci wracają na zakupy, jednakże ruch jest daleki od poziomów, do jakich przywykliśmy przed pandemią – zauważa Zofia Morbiato, dyrektor generalna naszego Związku, której wypowiedź przytacza portal.

Więcej

Kolejne media o nas

  • 9 czerwca 2021

O spadkach ruchu w maju w centrach handlowych – w odniesieniu do tego samego miesiąca 2019 roku – piszą kolejne media. Ten temat, przytaczając komentarz naszego Związku oraz dane z raportu Proxy.Cloud, na które się powołujemy, podejmują m.in. portale: Retailnet.pl, Wiadomoscihandlowe.pl oraz Retailjournal.pl.

Dlahandlu.pl: Odwiedzalność centrów handlowych poniżej oczekiwań

  • 9 czerwca 2021

Narzędzia pomiarowe wykazały jednoznacznie, że spadki odwiedzalności w centrach są bardzo duże. Tymczasem nasi członkowie zderzają się z bezwzględnym egzekwowaniem zapłaty pełnego czynszu – zwraca uwagę Zofia Morbiato, dyrektor generalna naszego Związku, cytowana przez portal Dlahandlu.pl. W artykule redakcja przytacza m.in. drastyczne spadki, które zanotowały popularne wcześniej lokalizacje.

Więcej

Pap.pl o liczbie wizyt w galeriach handlowych w maju

  • 9 czerwca 2021

Pap.pl przybliża dane dot. ruchu w galeriach handlowych w maju br. w zestawieniu z 2019 rokiem. Redakcja cytuje również Zofię Morbiato, dyrektor generalną naszego Związku, która wskazuje m.in. na to, że odwiedzalność spadła w sposób istotny dla przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność handlową na terenie galerii.

Więcej

Handelextra.pl: Złote Tarasy z 82-proc. spadkiem odwiedzalności!

  • 9 czerwca 2021

O tym, jak duże spadki odwiedzalności zanotowały w maju br. galerie handlowe pisze portal Handelextra.pl, przytaczając m.in. przykłady niegdyś popularnych obiektów, jak np. Złote Tarasy. Redakcja odnosi się do danych z raportu Proxy.Cloud, na które powołuje się nasz Związek.

Więcej

Inwestycje.pl: Odwiedzalność centrów handlowych niższa o 42%

  • 9 czerwca 2021

Z jednej strony w przestrzeni publicznej spotykamy się z informacjami o powrocie do stanu sprzed pandemii i obrazami galerii wypełnionych odwiedzającymi, ale jest to tylko wrażenie. Narzędzia pomiarowe wykazały jednoznacznie, że spadki odwiedzalności w centrach są bardzo duże – mówi Zofia Morbiato, dyrektor generalna naszego Związku portalowi Inwestycje.pl. Wyniki dot. ruchu w galeriach w maju redakcja przybliża w artykule.

Więcej

Puls Biznesu: Czy najemca solidarnie zapłaci za lockdown?

  • 1 czerwca 2021

Puls Biznesu (w wydaniu drukowanym oraz na Pb.pl) informuje o tym, że parlament pracuje nad kolejnym rozwiązaniem dot. kwestii czynszów w galeriach handlowych, aby najemcy mogli utrzymać się w kryzysie powodowanym zamykaniem tych obiektów. Redakcja zgłębia ten temat. – Nawet częściowa zapłata jest dużym obciążeniem dla przedsiębiorcy, który nie może prowadzić biznesu i nie ma przychodów. Ponosi przecież koszty wynagrodzeń dla pracowników oraz inne opłaty stałe – zauważa Zofia Morbiato, dyrektor generalna naszego Związku, cytowana przez dziennik. – Te 20 proc. w czasie lockdownu to wsparcie właścicieli galerii w imię solidarności biznesowej. Jednocześnie już dziś należy myśleć o warunkach współpracy podczas wychodzenia z pandemii i po znoszeniu obostrzeń. Trzy miesiące z czynszem wynoszącym 50 proc. nie wystarczą, by przywrócić ruch notowany w 2019 r. – dodaje.

Więcej

Money.pl: W galeriach handlowych w całej Polsce tli się zarzewie konfliktu

  • 31 maja 2021

Portal Money.pl podejmuje problematyczny temat czynszów w centrach handlowych. Redakcja nawiązuje m.in. do przepisu art. 15ze tzw. ustawy covidowej, nazywanego betonowym kołem ratunkowym, ponieważ w związku z nim galerie żądają od najemców wydłużenia umowy najmu o ponad dwa lata. W rozmowie z Money.pl Dawid Labich, właściciel sieci salonów Świat GSM, firmy należącej do naszego Związku, zauważa, że próby dialogu z właścicielami galerii nie udają się, sprawa czynszów pozostaje natomiast nieuregulowana. Mówi też m.in., że na ratowanie biznesu wydał już oszczędności, które zgromadził przez 15 lat prowadzenia działalności. W artykule redakcja nawiązuje również do rządowego projektu zmian w ustawie covidowej, dot. m.in. kwestii czynszów.

Więcej