Retailnet.pl: ZPPHiU o relacjach między właścicielami centrów handlowych i najemcami Nowość

  • 2 grudnia 2022

Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług (ZPPHiU) apeluje o zmianę relacji między właścicielami i zarządcami centrów handlowych a najemcami oraz wprowadzenie równych, partnerskich praw i obowiązków stron. Według ZPPHiU powinno to mieć wyraz przede wszystkim, w możliwych do przewidzenia warunkach ekonomicznych, transparentnym, udokumentowanym rozliczaniu przenoszonych na najemców kosztów i opłat (np. marketingowych czy eksploatacyjnych), obniżaniu opłat za przerwy w sprzedaży i utrudnienia, rezygnacji z rozliczeń w euro na rzecz złotówek oraz -prawidłowego rozłożenia ryzyk na obie strony.

Więcej

Dlahandlu.pl: ZPPHiU: relacje właścicieli centrów handlowych i najemców muszą się zmienić Nowość

  • 1 grudnia 2022

Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług (ZPPHiU) apeluje o zmianę relacji między właścicielami i zarządcami centrów handlowych a najemcami oraz wprowadzenie równych, partnerskich praw i obowiązków stron.

Więcej

Propertynews.pl: Właściciele centrów handlowych nie ryzykują. Ryzyka ponoszą najemcy Nowość

  • 30 listopada 2022

Relacje między zarządcami centrów handlowych a ich najemcami muszą się zmienić. Dlaczego najemcy płacą czynsz i opłaty także za te okresy, w których nie mogą handlować? Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług apeluje o zmianę relacji między właścicielami i zarządcami centrów handlowych a ich najemcami.

Więcej

Portalspozywczy.pl: Właściciele centrów handlowych i najemcy potrzebują partnerskich relacji Nowość

  • 29 listopada 2022

Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług (ZPPHiU) apeluje o zmianę relacji między właścicielami i zarządcami centrów handlowych a najemcami oraz wprowadzenie równych, partnerskich praw i obowiązków stron. Powinno to mieć wyraz przede wszystkim, w możliwych do przewidzenia warunkach ekonomicznych, transparentnym, udokumentowanym rozliczaniu przenoszonych na najemców kosztów i opłat (np. marketingowych czy eksploatacyjnych), obniżaniu opłat za przerwy w sprzedaży i utrudnienia, rezygnacji z rozliczeń w euro na rzecz złotówek oraz -prawidłowego rozłożenia ryzyk na obie strony.

Więcej

Omnichannelnews.pl: ZPPHiU apeluje o czynsze w złotówkach i transparentne rozliczanie kosztów

  • 28 listopada 2022

Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług (ZPPHiU) apeluje o zmianę relacji między właścicielami i zarządcami centrów handlowych a najemcami oraz wprowadzenie równych, partnerskich praw i obowiązków stron. Powinno to mieć wyraz przede wszystkim, w możliwych do przewidzenia warunkach ekonomicznych, transparentnym, udokumentowanym rozliczaniu przenoszonych na najemców kosztów i opłat (np. marketingowych czy eksploatacyjnych), obniżaniu opłat za przerwy w sprzedaży i utrudnienia, rezygnacji z rozliczeń w euro na rzecz złotówek oraz -prawidłowego rozłożenia ryzyk na obie strony.

Więcej

Wiadomoscihandlowe.pl: Najemcy krytykują przerzucanie na nich ryzyka przez właścicieli i zarządców centrów handlowych

  • 25 listopada 2022

Najemcy zrzeszeni w Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług zwiększają nacisk na właścicieli i zarządców galerii handlowych w kwestii „równych i partnerskich relacji”, a także transparentnego rozliczania kosztów. Apelują także po raz kolejny o to, by móc płacić czynsze w złotych, a nie w euro.

Więcej

Infor.pl: Równe i partnerskie relacje właścicieli centrów handlowych i najemców – apel ZPPHiU

  • 24 listopada 2022

Związek Polskich Pracodawców Handlu i Usług (ZPPHiU) apeluje o zmianę relacji między właścicielami i zarządcami centrów handlowych a najemcami oraz wprowadzenie równych, partnerskich praw i obowiązków stron.

Więcej

Renews.pl: Dlaczego czynsze w galeriach handlowych są w euro?

  • 23 listopada 2022

PSNPH zaapelowało także, aby najemcy otrzymywali od właścicieli lub zarządców centrów handlowych systematycznie dane o odwiedzalności obiektu, w którym działają. Obecnie podawane są tylko zagregowane dane o ruchu w centrach handlowych dla całej Polski. Nikt nie zna jednak liczby klientów odwiedzających konkretną galerię handlową. Takie dane są niezbędne sklepom i punktom usługowym dla prawidłowego planowania sprzedaży i rozwoju w danej lokalizacji.

Więcej

Franczyzawpolsce.pl: Dlaczego czynsze w galeriach handlowych są w euro?

  • 22 listopada 2022

Polskie Stowarzyszenie Najemców Powierzchni Handlowych (PSNPH) wskazuje, że umowy najmu w galeriach handlowych powinny być wyrażone w złotówkach, a nie w euro (…) Ponadto jak wskazuje Marcin Ochnik z ZPPHiU, w ciągu ostatnich lat systematycznie rosną koszty najemców w centrach handlowych. Dotyczy to bieżącego prowadzenia i utrzymania biznesu – co sprawia, że rentowność działalności firm handlowo-usługowych korzystających z przestrzeni w galeriach handlowych spada i nie widać perspektyw na zmianę trendu.

Więcej

Retailnet.pl: PSNPH: Dlaczego czynsze w galeriach handlowych są w euro?

  • 21 listopada 2022

Polskie Stowarzyszenie Najemców Powierzchni Handlowych (PSNPH) wskazuje, że umowy najmu w galeriach handlowych powinny być wyrażone w złotówkach, a nie w euro. Obecnie większość najemców jest zobligowanych do podpisywania umów z czynszem wyrażonym w euro (…) Ponadto jak wskazuje Marcin Ochnik z ZPPHiU, w ciągu ostatnich lat systematycznie rosną koszty najemców w centrach handlowych. Dotyczy to bieżącego prowadzenia i utrzymania biznesu – co sprawia, że rentowność działalności firm handlowo-usługowych korzystających z przestrzeni w galeriach handlowych spada i nie widać perspektyw na zmianę trendu.

Więcej