Businessinsider.com.pl: Rząd przedłużył restrykcje. Przedsiębiorcy przypominają o niezrealizowanej obietnicy

  • 8 kwietnia 2021

Businessinsider.com.pl informuje o przedłużeniu obecnych restrykcji do 18 kwietnia oraz o tym, że branże dotknięte skutkami tej decyzji apelują do rządu o jak najszybsze uruchomienie obiecanych mechanizmów pomocy. – Bylibyśmy zobowiązani, gdyby instrumenty pomocowe były uruchamiane tak sprawnie, jak sprawnie jesteśmy pozbawiani możliwości działania – mówi Zofia Morbiato, dyrektor generalna naszego Związku, cytowana przez portal.

Więcej

Wnp.pl o przedłużeniu obostrzeń

  • 8 kwietnia 2021

Jak podaje portal Wnp.pl, dalej zamknięte pozostają m.in. galerie handlowe, salony fryzjerskie i kosmetyczne, a także obiekty noclegowe czy siłownie. W materiale redakcja nawiązuje do komentarza Zofii Morbiato, dyrektor generalnej naszego Związku, dotyczącego tej decyzji rządu, która przypomina też m.in. o tym, że wśród członków ZPPHiU są firmy pozbawione jakiegokolwiek wsparcia.

Więcej

Dlahandlu.pl o propozycjach dot. ustawowej regulacji czynszów

  • 8 kwietnia 2021

Portal Dlahandlu.pl podejmuje temat rządowych koncepcji dot. ustawowej regulacji czynszów, przywołując stanowisko naszego Związku w tej sprawie. – Przyjmujemy z zadowoleniem dostępną w przestrzeni publicznej propozycję rządu, która jest wyrazem zrozumienia dla polskich przedsiębiorców. Nadal jednak z uwagą przyglądamy się szczegółom tej koncepcji, bo w przepisach wykonawczych tkwić będzie sukces lub porażka proponowanych rozwiązań. Czekamy na więcej konkretów – mówi Zofia Morbiato, dyrektor generalna naszego Związku portalowi.

Więcej

Propertynews.pl: Najemcy centrów handlowych o rządowych pomysłach dotyczących ustawowej regulacji czynszów

  • 8 kwietnia 2021

Przedstawiciele przedsiębiorców korzystających z przestrzeni handlowej w centrach handlowych wyrażają zadowolenie z faktu, że dostrzeżono ich położenie, a propozycje rozwiązań Premiera Mateusza Morawieckiego podążają we właściwym kierunku – informuje Propertynews.pl. Redakcja zaznacza jednak także to, że równocześnie wskazują na niejasności, które powinny zostać doprecyzowane w szczegółowych zapisach ustawodawcy. Przytacza również stanowisko naszego Związku w tym temacie.

Więcej

Dziennik Gazeta Prawna: Jak bardziej sprawiedliwie podzielić koszty lockdownu?

  • 8 kwietnia 2021

Dziennik Gazeta Prawna (w wydaniu drukowanym oraz na portalu Gazetaprawna.pl) przygląda się propozycjom rządu dot. podziału kosztów czynszów w galeriach handlowych z różnych perspektyw. Informuje m.in. o tym, że najemcy widzą w nich szansę. – Są sygnałem, że strona rządowa dostrzega problem, który wymaga rozwiązań systemowych – mówi Sławomir Łoboda, wiceprezes zarządu LPP (właściciela marek Reserved, Mohito, Huose, Sinsay i Cropp), spółki uczestniczącej w powstawaniu naszego Związku.

Więcej

Radio.opole.pl o nas

  • 8 kwietnia 2021

O tym, że w komunikacie na stronie gov.pl poinformowano, że obowiązujące obostrzenia zostają przedłużone do 18 kwietnia br. pisze Radio.opole.pl. Redakcja nawiązuje również do komentarzy naszego Związku w tej kwestii. – Zarząd ZPPHiU nie rozumie tej decyzji, ani w aspekcie kryteriów jej podjęcia, ani celowości – mówi Zofia Morbiato, dyrektor generalna naszego Związku.

Więcej

Handelextra.pl o koncepcji rządowej regulacji czynszów

  • 8 kwietnia 2021

Portal Handelextra.pl informuje o propozycjach premiera Mateusza Morawieckiego rozwiązania sprawy czynszów w galeriach handlowych. – Cieszy ruch rządu mogący uchronić nas od wieloletniego braku rozstrzygnięć w czasie trwania procesów sądowych – komentuje Zofia Morbiato, dyrektor generalna naszego Związku. – Rozumiemy uwarunkowania rządu i akceptujemy zasady rozłożenia obciążeń pomiędzy strony – my płacimy 20% świadczeń za okres lockdownu, co traktujemy jako ukłon w stronę udostępniających przestrzeń handlową i pomoc dla nich, a przez trzy miesiące po zakończeniu lockdownu nasze obciążenia zostaną obniżone o 50% – dodaje.

Więcej

Retailnet.pl o regulacji czynszów wg naszego Związku

  • 8 kwietnia 2021

O tym, że rządowe propozycje rozwiązań dot. regulacji kwestii czynszów zdaniem naszego Związku podążają we właściwym kierunku informuje portal Retailnet.pl. W artykule redakcja przytacza również  komentarze dot. tej sprawy Zofii Morbiato, dyrektor generalnej naszego Związku. Wskazują one m.in. na to, że ten ruch rządu może uchronić handlowców od wieloletniego braku rozstrzygnięć w trakcie trwania procesów.

Więcej

Retailjournal.pl o kwestii czynszów w galeriach handlowych

  • 8 kwietnia 2021

Portal Retailjournal.pl informuje o tym, że nasz Związek z zadowoleniem przyjmuje rządowe koncepcje regulacji czynszów w galeriach, ciesząc się, że dostrzeżono trudne położenie handlowców w związku z lockdownami. Redakcja zaznacza jednak również, że z uwagą przyglądamy się szczegółom tych propozycji rozwiązań, wskazując na pewne niejasności, które powinny zostać doprecyzowane w szczegółowych zapisach ustawodawcy.

Więcej

Twoje-miasto.pl o naszej reakcji na przedłużenie obostrzeń

  • 8 kwietnia 2021

Portal Twoje-miasto.pl przybliża reakcję naszego Związku na przedłużenie obowiązujących obostrzeń. W materiale przytacza wypowiedzi Zofii Morbiato, dyrektor generalnej naszego Związku wyrażające brak zrozumienia tej decyzji zarówno w kontekście kryteriów jej podjęcia, jak i celowości. Komentarze wskazują także m.in. na to, że część firm nadal pozostaje bez wsparcia.

Więcej